Vážení občané, vyslechli jsme vaši prosbu a zakládáme novou rubriku, kde pro Vás budeme zveřejňovat záznam zasedaní zastupitelstva. 

Od desítek Vás, voličů, jsme zaznamenali rozmrzení z toho, že videa ze zasedání zastupitelstva už nejsou na youtube dostupná. Byl to velmi sledovaný kanál a občany byl vítán. Rekordní sledovanost dokládala, že občané přenos vnímají jako dobrý informační kanál. Videa však byly smazány a jsou dostupné pouze ve chvíli zasedání. Neznáme důvod ani pohnutky vedoucí k tomuto kroku. Ale ne všichni občané mají možnost sledovat zasedání online ve chvíli, kdy probíhá, jsou v zaměstnání, ukládají děti ke spánku, večer po práci již odpočívají. 

Proto chceme vyslyšet požadavky občanů a budeme videa ze zasedání zastupitelstva postupně zveřejňovat tak, aby odpovídaly všem legislativním normám.

Průběh zasedání zastupitelstva je přenášen na youtube. Tento přenos si okamžitě online ukládáme pro pozdější zpracování (stažení přímo z youtube je v tomto případě zablokováno). Je to podobné, jako si uložit pořad z televize. Videa poté upravíme tak, aby byla po zveřejnění v souladu s GDPR. U soukromých osob, od kterých máme svolení se zveřejněním, k anonymizaci vypípnutím jména nedojde.