V sobotu jsem navštívil nově opravenou Salaš na hřišti.

Byl jsem mile překvapen, že sál byl zcela plný – téměř nebylo kam si sednout.

Z pozdějších informací jsem se dověděl, že plno bylo prakticky celý víkend. Je vidět, že Kunvaldu nějaké místo pro setkávání občanů skutečně chybělo. Nové sociální zařízení přímo v objektu konečně ze Salaše udělaly důstojné místo hodné tomuto miléniu. Jak to tam nyní vypadá můžete sami poznat osobní návštěvou.

Co už osobní návštěvou nemůžete poznat je jak to vypadalo v Penzionu U Lípy v době jeho získání městysem. Vedení Kunvaldu neumožnilo zrealizovat den otevřených dveří, který jsem podporoval uspořádat. Tak alespoň pár informací a fotek z prodejní brožury. Možná spousta z Vás neví, jak to třeba vypadalo v prostorách pro ubytování.

Autor: Roman Rusz

       PENZION KUNVALD čp. 392

PENZION – základní informace

Počet pokojů             5

Počet apartmánů      3

Počet lůžek              28 + 4 přistýlky

Kapacita restaurace      90 osob

Kapacita terasy              25 osob

        Pokoje

Penzion nabízí ubytování v pěti dvoulůžkových pokojích. Každý pokoj má svou vstupní místnost, vlastní sociální zázemí (samostatné WC, sprchový kout), předsíň a ložnici. Na každém pokoji je televizor s pozemním vysíláním a Wifi zdarma. Na společné přístupové chodbě v patře je prostor pro posezení. Součástí prodeje je vybavení pokojů pro hosty.

            Apartmány

Tři samostatné jednotky s jednoduchou kuchyní, ložnicí, koupelnou a samostatným vchodem nabízí hostům ubytování ve větším soukromí. Tyto apartmány jsou nově přistavěny v roce 2010 a těší se oblibě u rodin s dětmi. Apartmány mají různou kapacitu a lze ji variabilně upravit podle přání hostů. Zde je též k dispozici TV, Wifi. Předmětem prodeje je vybavení apartmánů.

   Restaurace

Přízemí penzionu je využito pro prostory restaurace. Je zde zázemí pro hosty — salonek a výčep pro celkem 90 osob + 25 osob terasa. Salónek i restaurace mají výměru 53 m2 a nabízí široké možnosti využití. Pravidelně se zde konaly výroční slavnosti, zábavy, svatby, tradiční Kloboukový bál, hrály se zde šachové turnaje a pravidelně probíhalo sledování fotbalu a hokeje. Součástí prodeje je veškeré vybavení kuchyně, restaurace, salónu, výčepu a nábytku na terasu. K restauraci náleží sociální zařízení pro hosty. Ke kuchyni naopak náleží oddělené sklady na potraviny a zázemí pro zaměstnance včetně sociálního zařízení a místnosti pro odpočinek. Je možné zde vybudovat byt l+kk. Ze suterénu do přízemí je nákladní výtah. Penzion má nákladní rampu.

          Bytové jednotky

Ve 2. NP se nachází bytová jednotka o dispozici 3+1, která byla v roce 2010. Vybavení bytu není součástí prodeje. Tento byt je v současnosti obývaný majitelem. Tímto prostorem lze navýšit kapacitu hotelu o 6 — 8 lůžek. Byt se skládá z obývacího pokoje, ložnice, kanceláře, koupelny, WC a vstupní chodby.

OBRAZOVÁ ČÁST

Restaurace, salónek a půdorys 1. NP:

Pokoje pro hosty 2.NP

Půdní vestavba, apartmány:

Venkovní pohled