Mgr. Vanda Hlaváčková

Mgr. Vanda Hlaváčková

Vanda žije od narození v Kunvaldě, který opustila jen v době studií sociální práce a pedagogiky a během několika let poznávání života v zahraničí. Kunvald patří a vždy patřil k jejím nejoblíbenějším místům na naší planetě a rozhodně tu chce bydlet dál. Zkusila žít v Praze, v Hradci Králové, v Německu, Severním Irsku i v USA a přestože bylo všude hezky, vždy byla ráda, že se může zase vrátit zpět domů, do Kunvaldu. Sem se za ní přestěhoval i její manžel, se kterým má tři dcery. Kunvald má mnoho výhod oproti jiným místům, které poznala. Vanda si váží klidu, čistého vzduchu, blízkosti lesa, snadného přístupu do okolních měst, nízkých poplatků za psy a hlavně školy, do které mohou děti začít chodit ve třech (či dvou) letech a nemusí nikam dojíždět až do svých patnácti let. Protože nyní na škole učí, vidí, že i v ní je co zlepšovat a ráda by s tím pomohla.

Vanda může využít zkušenosti z jiných základních a jedné střední školy, na kterých v minulosti učila, a také ze zahraniční školy, na které se učila ona sama.

Jako správkyně Domku Na Sboru a zároveň i členka Jednoty bratrské ví, jak moc si Kunvaldu váží mnoho lidí ve světě. Je přesvědčená, že by bylo možné a přínosné navázat kontakty s dalšími místy propojenými s historií naší obce. K tomu by mohla využít svých kontaktů, které ve světové Jednotě bratrské má.